İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 22.04.2013 - 17:21

Yandex, Akınsoft ile işbirliğine gitti

Yandex, yazılım şirketi Akınsoft ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile, Yandex arama teknolojileri ve ürünlerinin, Akınsoft ile birlikte tüm Türkiye’de daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaştırılabilmesi amaçlanıyor. Söz konusu işbirliğinin duyurulduğu basın toplantısında Yandex.Türkiye‘nin yakın dönem projelerinden ve gelecek vizyonundan bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex teknolojileri ve ürünleri ile desteklenecek Akınsoft yazılımlarının, […]


Yandex, yazılım şirketi Akınsoft ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile, Yandex arama teknolojileri ve ürünlerinin, Akınsoft ile birlikte tüm Türkiye’de daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaştırılabilmesi amaçlanıyor.
Söz konusu işbirliğinin duyurulduğu basın toplantısında Yandex.Türkiye‘nin yakın dönem projelerinden ve gelecek vizyonundan bahseden Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex teknolojileri ve ürünleri ile desteklenecek Akınsoft yazılımlarının, kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin dört bir köşesindeki kurumlarda ve pek çok internet erişim noktasında kullanımına sunulacağı açıklamasını yaptı.
Toplantıya katılan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın ise Yandex’in yerelleşme anlayışını takdirle karşıladıklarını ve Yandex’le bir işbirliği içine girdikleri için memnun olduklarını dile getirdi.