Skip to main content

Emoj.li sosyal ağı, yalnızca emoji’lere yer veriyor

İnternet, artık niş sosyal ağlara yabancı değil. Geçtiğimiz günlerde büyük çıkış yakalayan Yo uygulaması, bağlantılarınıza yalnızca ‘yo’ mesajını göndermenize izin veriyor.

Yalnızca emoji’lere yer veren bir sosyal ağ planlarının olması da şaşırtıcı değil. Uygulamanın kurucuları da bu uygulamanın gerçek olduğu bilgisini veriyorlar.

Emoj.li, Matt Gray ve Tom Scott’un birlikte ürettikleri bir proje. Gray ve Scott, bir podcast ve internet programı Technical Difficulties’in İngiliz versiyonunun ekibinden iki kişi.

Yo uygulamasının elde ettiği başarıdan ve Unicode (Evrensel kod) Birliği’nin 250 emoji eklemesinden ilham alan ikili, sosyal medyada kendi ilginç ifadeleriyle bir adım atmaya karar verdi.

Emoj.li henüz resmi olarak kullanıcılara sunulmuş değil. Ancak şu anda kullanıcılara ‘kullanıcı adı’ oluşturmalarına izin veriyor.

Kurucuların belirttiğine göre; 17 bin kişi kullanıcı adı başvurusunda bulunmuş. Kullanıcı adlarının da emoji dilinde olması gerekiyor. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, Emoj.li yapılan kayıt başvurularının onaylandığına dair eposta gönderiyor.

Emojli uygulamasına şuradan ulaşabilir; kullanıcı isimleri için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Mashable

Fotoğraf: Mashable