Skip to main content

Yahoo’nun kullanılmayan hesapların yeniden kullanımına dair planlarını açıklamasının ardından neredeyse bir ay geçti. Sonrasında ise gizlilik endişeleriyle karşılaştı. Şirket, sonunda kullanıcılarını veri hırsızlığına karşı nasıl koruduğunu açıklayacak.  Gelen büyük haber…

Yahoo’nun kullanılmayan hesapların yeniden kullanımına dair planlarını açıklamasının ardından neredeyse bir ay geçti. Sonrasında ise gizlilik endişeleriyle karşılaştı. Şirket, sonunda kullanıcılarını veri hırsızlığına karşı nasıl koruduğunu açıklayacak. 
Gelen büyük haber ise bir bağlantı sisteminin oluşturulması. Buna göre; eposta almadan önce eposta sağlayıcılarının hesabın ne zamandır kullanıldığı belirlenebiliyor. Bu da epostanın önceki sahibine ait epostayı durdurmanın bir yolu. 
Yahoo’nun çeşitli bağlantılara ve mail listelerine ulaşıp; kendi kuracağı bağlantısının uluslar arası standartlara taşıması için çalışmalarına devam etmesi gerekiyor. 
Daha da önemlisi Yahoo, online olarak Facebook’un yardımını alacak olması. Yahoo, yaptıkları duyurunun ardından Facebook’un bir eposta bağlantı sistemi önerdiğini açıkladı. Bu da Yahoo’nun aradığı yanıta muhtemel bir yanıt olabilir. 
Yahoo, hesabın kapatılması ve başka bir kullanıcının bu hesabı istemesi arasında 30 günlük bir zaman dilimi sunuyor. Bu süre içinde Yahoo, hesabı mail listesinden otomatik olarak çıkarıyor. 
Ancak halen çözülmeyen sorunlar bulunuyor. Buna örnek olarak bir yıldan daha uzun süredir aktif olmayan bir hesabın iptal edilmesi verilebilir.