Skip to main content

Yapılan bir araştırmaya göre; Y kuşağının yüzde 60’ı işyerinde kendi cihazlarını veya kişisel uygulamalarını kullanıyor

İletişim yazılım ve hizmetleri şirketi Unify’ın Y kuşağı için yaptırdığı bir araştırmaya göre; Y kuşağı, çalışma şeklinin bugüne kadar hiç olmadığı kadar mobil olacağı bir kuşak olacak.

  • Araştırma sonuçlarına göre, Y kuşağının yüzde 96’sı günlük olarak akıllı telefonlarını kullanıyor, yüzde 50’si internete bilgisayarlarından ziyade akıllı telefonlar üzerinden bağlanıyor ve yüzde 18’i sadece mobil cihazlar üzerinden internete giriyor. Araştırmaya katılanların yüzde 83’ünün akıllı telefonlarını uyurken bile başuçlarında tuttuklarını dile getirmeleri araştırma sonuçları arasında ön plana çıkıyor.
  • Mobil çalışma alanlarına bakıldığında; Y kuşağının yüzde 60’ının işyerinde kendi cihazlarını veya kişisel uygulamalarını kullandıklarını, yüzde 74’ünün masaüstü telefonların iş yerinde kullanım ömrünün bittiğini, yüzde 31’inin her yerden dokümanlarına ulaşabilecekleri Dropbox gibi uygulamaları kullandıkları ve yüzde 22’sinin de mobil erişim için Google Drive kullandığı görülüyor.
  • Mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89’u 09:00-17:00 zamanlı bir iş yerinden çok daha esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih edeceğini söylüyor ve yüzde 89’u mobil çalışma planlaması yapacağı iş yerlerinde daha mutlu olacağını belirtiyor.