Skip to main content

Samsung ve Huawei’den sonra Xiaomi de katlanabilir telefon pazarına girmeye hazırlanıyor.

Yıllardır haberlerini gördüğümüz katlanabilir telefon pazarına ilgi giderek artıyor. Teknoloji firmalarının art arda attığı adımlardan bu pazarın bu yıl içerisinde gerçek anlamda başlayacağını söyleyebiliriz.

Samsung, kısa süre önce San Francisco’da düzenlediği geliştirici konferansında katlanabilir telefonunun bir prototipini sahneye çıkarmıştı. Huawei ise yaptığı açıklama ile birlikte 2019’un Haziran ayında 5G destekli katlanabilir telefon modelini piyasa süreceklerini müjdelemişti. Markaların bu hamleleri, katlanabilir telefon modellerinin artık gerçek anlamda hayatımıza gireceğini işaret ediyor.

Xiaomi de katlanabilir telefonuyla geliyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi de katlanabilir akıllı telefon pazarına girmek isteyen markalar arasına girdi ve üzerinde çalıştığı modelin prototipini gün yüzüne çıkardı.

Xiaomi’nin Global Basın Sözcüsü Donovan Sung, yukarıda yer alan Instagram paylaşımında katlanabilir telefonun prototipini kullanıyor.

Avrupa pazarını domine etmek isteyen Xiaomi, çalışmalarına şimdiden başlamış gibi görünüyor. FlexMi, Mi Flex ve ya FoldMi olarak adlandırılacağı tahmin edilen  katlanabilir akıllı telefon ile ilgili detayları önümüdeki günlerde göreceğiz.