Skip to main content

Xiaomi, dünyanın en prestijli dergilerinden olan TIME tarafından 2024 yılının en etkili şirketlerinden biri olarak gösterildi.

Teknoloji devi Xiaomi, TIME dergisinin “En Etkili 100 Şirket” listesine girdi. İş dünyasına yön verenlerden oluşan bu listede TIME, Xiaomi’nin ilk akıllı elektrikli aracı olan Xiaomi SU7 serisini Mart 2024’te Çin’de başarılı bir şekilde piyasaya sunmasına dikkat çekerken, şirketin kullanıcıları, otomobilleri ve evleri süper akıllı, insan odaklı bir ekosisteme entegre etme misyonunun da altını çiziyor.

TIME, listeyi hazırlarken çeşitli sektörlerden adaylar belirliyor ve küresel katılımcı ile muhabir ağının yanı sıra dışarıdan uzmanların görüşlerine de başvuruyor. Ardından dergi editörleri, her bir şirketi etki, yenilik, azim ve başarı gibi temel kriterlere göre değerlendiriyor. Bu süreç sonucunda, gelecekte önemli bir rol oynayacağına inanılan 100 şirket belirleniyor.

Xiaomi marka sözcüsü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yenilikçi teknolojilerle dünya genelinde herkesin daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamak için çalıştıklarını belirterek, “Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran ürünler üretmeye devam ederek bu ödüle layık olmak adına her gün daha yenilikçi çözümler üretiyoruz” dedi.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.