Skip to main content

Bilişim ve dijital baskı sektöründe 20 yıllık yöneticilik deneyimi bulunan Özgür Bilgi, Xerox Türkiye Grafik İletişim İş Grubu Direktörü görevine getirildi

Xerox’un Türkiye’deki matbaa, yayınevi ve baskı merkezlerine yönelik ürün ve çözümlerinin satış ve pazarlamasını yapan Grafik İletişim İş Grubu’nun başına sektörün tanınan, deneyimli ismi Özgür Bilgi getirildi. Son yıllarda Türkiye’de giderek kullanımı yaygınlaşan dijital baskı teknolojilerinin oluşturduğu pazardan sorumlu olacak Özgür Bilgi, aynı zamanda özel ve kamu sektöründe gelişen Grafik İletişim projelerini yönetecek. Yayınevleri ve matbaa sektöründe yaşanan ofsetten dijitale geçiş sürecinde deneyimleriyle matbaa ve yayınevlerine önemli katkılar yapması beklenen Özgür Bilgi, Xerox Türkiye Genel Müdürü Burak Özer’e doğrudan bağlı olarak çalışacak.

1973 doğumlu olan Özgür Bilgi, Uludağ Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Çalışma hayatına Ankara’da başlayan Özgür Bilgi daha sonra Önsel/Ofisteknik A.Ş’de 15 yıl çalıştı. Ofis Teknik A.Ş’de Baskı Üretim Grubu Direktörü iken Ricoh Türkiye’ye geçen Özgür Bilgi, grafik sanatlar ve dijital baskı sektöründeki deneyimini, uzun yıllardır pazar liderliğini sürdüren Xerox Türkiye’ye taşıyacak.