Skip to main content

Xerox CIT CFO’su Burak Özer, Türkiye’ye Genel Müdür olarak dönüyor.

2007 yılından beri yurt dışında bulunan Xerox Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri, Türkiye ve İsrail’in dahil olduğu Xerox CIT Bölgesinin Finans Grubu Başkanı olarak (CFO) Londra’da görev yapan Burak Özer, Ocak 2014 itibari ile Xerox Türkiye’nin yeni genel müdürü oldu.

Xerox’taki kariyerine 1997 yılında Finansal Analist olarak başlayan Burak Özer, 1999 yılında Xerox Türkiye’nin Finansal Planlama Yöneticisi pozisyonuna getirildi. Burak Özer, 2001 yılında Xerox’un Amerika’daki Genel Merkezine Finans Müdürü olarak atandı. 2001–2003 yılları arasında Stanford Connecticut’taki Xerox HQ’da görev alan Burak Özer, burada 144 ülkenin bağlı olduğu DMO bölgesinin finansal planlama, raporlama ve kontrol süreçlerinden sorumlu kişi olarak çalıştı. 2003 yılında Türkiye’ye, Xerox Türkiye Finans Direktörü olarak geri dönen Burak Özer, dört sene boyunca bu görevini sürdürdü.

2007 yılında yeni bir yurt dışı görevine atanan Burak Özer, 2007 yılından 1 Ağustos 2009 tarihine kadar Xerox DMO (Gelişen Pazarlar Operasyonu) Finansal Planlama ve Raporlama Direktörü olarak Londra’da görev yaptı. Burak Özer, 1 Ağustos 2009 tarihi itibariyle Türkiye ve İsrail ile birlikte tüm Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin dahil olduğu Xerox CIT bölgesinin Finans Grubu Başkanlığı (CFO) görevine getirildi. Burak Özer Xerox CIT CFO’luğu görevinde tüm bölge ülkelerinin finansal yönetimini, mali kontrolünü gerçekleştirdi, sorumluluğu altındaki ülkelerde yürütülen çalışma ve projelerin finansal anlamda son onay makamı olarak görev yaptı.