Skip to main content

WPP Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO’su Demet İkiler, WPP Kapsayıcılık Konseyi’nin üyesi oldu.

WPP Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO’su Demet İkiler, bu görevlerinin yanı sıra WPP’nin kapsayıcılık, çok seslilik ve ırkçılık karşıtlığı alanında hayata geçirdiği Kapsayıcılık Konseyi’nin üyeliğine getirildi.

Reklam ve halkla ilişkiler şirketi WPP, toplumsal anlamdaki öncü rolünü kapsayıcılık alanında da sürdürüyor. WPP bünyesinde oluşturulan WPP Kapsayıcılık Konseyi, tüm WPP işyerlerinin kapsayıcı, çok sesli ve ırkçılık karşıtı olmasını sağlamak, WPP genelinde değişimi yaratmak ve hızlandırmak için hayata geçirildi. Konsey, bu önemli konularda WPP CEO’su Mark Read’e ve WPP Yürütme Kurulu’na danışmanlık yapacak.

Konsey özellikle, WPP’nin işe alma, gelişim, ödüller ve kapsayıcı bir çalışan deneyimi oluşturmaya yoğunlaşan küresel kapsayıcılık stratejisinin ilerlemesini takip edecek. Bunun yanında, WPP’nin ürettiği tüm yaratıcı çalışmaların kapsayıcı, kültürel yönden duyarlı ve zararlı stereotiplerden arındırılmış olmasını sağlamak için bir çeşitlilik inceleme paneli kuracak. Kapsayıcılık Konseyi, aynı zamanda Siyahi çalışanların çıkar ve fırsatlarını yükseltmeye yoğunlaşan Kuzey Amerika çalışma grubundan girdiler alacak.