Skip to main content

Digital Age’in de sponsorlar arasında yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile gerçekleşecek olan World Cities Congress İstanbul yarın başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin organizasyonu ile gerçekleşecek olan, Digital Age’in de sponsorlar arasında yer aldığı World Cities Congress İstanbul, üç gün boyunca, 17-18-19 Nisan’da 19 ülke, 190 şehir, 102 teknoloji üreten firma ve 140’tan fazla konuşmacıya kapılarını açacak. Gelecekte dünyamızın nasıl şekilleneceği üzerine fikirlerin, projelerin ve tasarımların ele alınacağı bu dev teknoloji platformunda 10 bini aşkın sektör profesyoneli ağırlanacak.

“Akıllı şehirlerle tanışın” sloganıyla düzenlenen World Cities Congress İstanbul ile 17-18-19 Nisan 2018 tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi‘nde gerçekleştiriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek World Cities Congress İstanbul’a katılırken, kamu kurumları, Ar-Ge merkezleri, ilçe belediyeleri, teknokentler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve yeni girişimciler de akıllı şehir dönüşümünde söz sahibi olarak fuarda yerini alacak.

İBB’nin uluslararası fuar organizatörü UBM ile birlikte düzenlediği World Cities Congress İstanbul’18 girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum gibi konuları akıllı şehirler çerçevesinde incelemeyi hedefliyor.

Akıllı şehirler dönüşümüne öncülük eden sektörlerin temsilcileri enerji ve çevre, toplum ve yönetişim, akıllı şehir ekonomisi, toplu ulaşım, büyük veri ve güvenlik gibi konu başlıklarıyla World Cities Congress İstanbul’da yerini alacak. Kongrenin ilk gününde Akıllı Şehir Stratejileri masaya yatırılırken, ikinci gün gerçekleşecek Yenilikçi Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve Ekonomi, Akıllı ve Sağlıklı Yaşam, Dijital Girişimcilik gibi oturumlarda bu stratejilerin hayata geçirilmesi için gerekli unsurlar tartışılacak. World Cities Congress üçüncü gününde ise Sürdürülebilir Çevre Politikaları, Akıllı Şehirlerde Enerji Yönetimi, Büyük Veri ve Siber Güvenlik, Akıllı Şehirlerde Sosyal Politikalar ve Yönetişim gibi konu başlıklarıyla ziyaretçilerin akıllı şehirlere ilişkin beklenti ve görüşlerini zenginleştirecek. Kongrede ayrıca Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’daki akıllı şehir uygulamaları katılımcılarla paylaşılacak.

Etkinliğe katılanlar elektrikli otobüs, bisiklet ve otomobilleri, akıllı durak ve akıllı taksi uygulamalarını birinci elden tecrübe etme fırsatı bulacak. World Cities Congress İstanbul’da gerçekleşecek atölye çalışmaları ve panellerin yanı sıra, açık hava alanında yapılacak drone yarışması da katılımcılara keyifli anlar yaşatacak.

World Cities Congress İstanbul’18 ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.