Skip to main content

Microsoft; Word, Excel ve PowerPoint’i tek uygulamada bir araya getirdi. Detaylar haberimizde…

Hem iş hem de okul hayatımızda en çok kullandığımız araçlardan olan ofis uygulamaları en çok kullandığımız araçlardan olmasına rağmen, bu uygulamaların ayrı ayrı olması telefonlarımızda fazla yer tutmasına neden oluyordu. Microsoft, Android ekosistemi için yeni bir Office uygulamasıyla karşımıza çıktı. Bu uygulama, tüm Office uygulamalarını birleştirip, bir çatı altında topluyor. Word, Excel ve PowerPoint gibi ihtiyacımız olan uygulamaları tek çatı altında toplayan Microsoft’un yeni uygulamasına direkt olarak Microsoft Office ismi verilmiş.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un yeni uygulaması Microsoft Office, Google Play Store’dan indirilebilir durumda. Uygulama, Word, Excel ve PowerPoint işlemlerinin yanı sıra, kullanıcıya farklı kolaylıklar da sunuyor. Notları daha hızlı bir şekilde not alma, bu noktada alınan notların Windows 10’un Yapışkan Notlar uygulaması ile senkronize edilebileceğini de hatırlatalım, elektronik tablolar da dahil olmak üzere görüntülerden metin tarama, PDF’leri okuma ve imzalama, telefonunuzun kamerasını kullanarak görüntüleri tarama ve dosyaları bilgisayarınıza ve yakındaki cihazlara aktarma gibi özellikler de Microsoft’un yeni uygulamasının kullanıcıya sunduğu özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Office uygulamasının iOS kullanıcıları için ne zaman aktif edilip edilmeyeceği ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Uygulamanın Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.