Uncategorized

DigitalAge | 27.09.2012 - 15:50

Windows 8 Mağaza Türkiye’ye açıldı

Windows 8’in 26 Ekim’de gerçekleştireceği dünya lansmanı öncesinde, aralarında Türkiye’nin de olduğu toplamda 120 ülkeden hem kurumsal hem de bireysel yazılım geliştiriciler kendi dillerinde uygulama geliştirip Windows 8 Mağaza’da kullanıcılarla buluşturma imkanına sahip olacak.  Windows 8 Mağaza’da Türkçe’nin dahil olduğu 37 farklı dilde uygulama yayınlanacak ve ücretli uygulamalarda da TL olarak satın alma yapılabilecek.  Geliştiriciler […]


Windows 8’in 26 Ekim’de gerçekleştireceği dünya lansmanı öncesinde, aralarında Türkiye’nin de olduğu toplamda 120 ülkeden hem kurumsal hem de bireysel yazılım geliştiriciler kendi dillerinde uygulama geliştirip Windows 8 Mağaza’da kullanıcılarla buluşturma imkanına sahip olacak. 
Windows 8 Mağaza’da Türkçe’nin dahil olduğu 37 farklı dilde uygulama yayınlanacak ve ücretli uygulamalarda da TL olarak satın alma yapılabilecek. 
Geliştiriciler uygulamalarını ücretli veya reklam gelir modeli ile destekli olarak ücretsiz yayınlayabiliyor.
Windows 8 de uygulama geliştirmek için neler yapılmalı ?

Kayıt:  Windows 8 Geliştirici Programına kayıt yapılması (win8.msevents.com adresine giderek şahıs/firma için bir geliştirici profili ve ardından da uygulama için bir uygulama profili oluşturulmalı)
Online Eğitimlere Katılın: Türkçe eğitimlere bu adres üzerinden erişilebiliyor. 
Geliştirmeye hazırlanın:  Windows 8 geliştirmek için bilgisayarınıza Windows 8Geliştirici araçlar ürünleri ve Metro Arayüz Tasarım Rehberine ulaşım200 den fazla Windows 8 uygulama örnekleri barındıran galeriye ziyaret için kurulum gerekiyor.
Windows 8 geliştirici programına kayıt olun: Windows 8 geliştirici programına şahıs ya da firma için bir geliştirici profili ve ardından da uygulama için bir uygulama profili oluşturularak kayıt yapılması gerekiyor.  
Eğitim ve teknik danışmanlık alın: Programa kayıt yapıldığında Microsoft Türkiye tarafından geliştirilen Windows 8 Geliştirici Kamplarına uygulama geliştiriciler ücretsiz olarak davet edilecek.
Uygulamanızı testten geçirin ve ücretsiz Windows 8 mağaza üyeliğini alın:  Uygulamanızı geliştirmeye başladığınızda Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi Selçuk Uzun ile e.mail yoluyla temasa geçebilirsiniz. Verilecek randevuya uygulamasıyla gelenler, uygulama  testleri tamamladığında Windows 8 Mağaza giriş koduna ücretsiz sahip olabiliyor ve mağazaya yükleyebiliyor. 
Windows 8 uygulama geliştirmesini tamamlayan kurumlar 

Finans Uygulamaları: Garanti Bankası, İş Bankası, Anadolu Hayat Emeklilik,  Denizbank, Akbank ve TEB,
Haber ve Hava Durumu Uygulamaları: Ntvmsnbc, NtvSpor, NTV Hava, Hurriyet, Hurriyet Egazete, Habertürk, Sabah, Ahbaber, ATV, TRT Haber, Shiftdelete.net, Milliyet, Chip, dMags Network
Eğitim Uygulamaları: EBA Eğitim Portalı, Sebit VKitap, Periyodik Cetvel, Suyun Analizi, Hayvanlar Dünyası, Yazgeliştir, Açık Akademi, Bayrak ve Ülke Oyunları
Oyunlar: Pepee, Mayın Tarlası,  Masalcı
Sağlık Uygulamaları: Acıbadem Sağlık, Dünya Göz
Devlet Uygulamaları: Sağlık Bakanlığı Hemşire Bilgi Uygulaması, Kamu İhale Takip Uygulaması
E.ticaret Uygulamaları: Yemeksepeti, Markafoni, Doğan Oto Değerlendirme
Fotoğraf Uygulamaları: Benim Fotokitap
Müzik ve Video Uygulamaları: TiviBu, Samsung Smart Sinema, FilmClub, Sinemalar, Ipower
Seyahat Uygulamaları: IBBTrafik, AtlasJet, HMS Tatil, Odeon Tatil, TAV
Yaşam Uygulamaları: Volkswagen Türkiye, Volkswagen Türkiye Ticari, Dedeman Otelleri