Skip to main content

WhatsApp’ın gizlilik politikasında yaptığı güncelleme ile ilgili tartışmalar sürerken şirket, Türkiye’deki kullanıcılarına özel bilgilendirme yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp, kullanıcı gizliliği için uçtan uca şifreleme teknolojisine geçtiğini açıkladı. Kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe giderek daha fazla veri elde etme imkanı sağlayan şirketin bu kararı ciddi tepkiler almıştı.

WhatsApp’ın gizlilik politikasında yaptığı güncelleme ile ilgili tartışmalar sürerken şirket bu sabah Türkiye’deki kullanıcılarının uygulama ekranlarında özel bir duyuru yayınlayarak, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Şirket ayrıca şu açıklamayı yaptı: “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.”