Skip to main content

WhatsApp’taki görüntülü grup görüşmelerinde katılımcı sayısı yükseltiliyor. Detaylar haberimizde…

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu ülkemizde de işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. Çoğumuz için bugünlerde işlerimizi, toplantılarımızı zoom ve benzeri video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmek yeni normallerimiz haline gelmiş durumda. Uzaktan çalışmak, söz gelimi toplantı ya da etkinlikleri online  platformlarda yapmak herkes için zaman ve enerji tasarrufu demek. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp da görüntülü görüşme pazarından daha büyük bir pay almaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ta 8 kişiye kadar video görüşmeleri yapılabilecek

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, bildiğiniz gibi grup görüntülü görüşmelerinde maksimum 4 kişiye kadar destek veriyor. Ancak bugün Android ve iOS’teki Beta sürümlerinde bu kişi sayısının 8’e çıkarıldığı ortaya çıktı. Muhtemelen Nisan ayının sonuna doğru tüm kullanıcılara sunulacak olan bu özellik sayesinde artık 8 kişi aynı anda ister görüntülü isterse de sesli olarak grup sohbeti gerçekleştirebilecek. Karşılaştırmak gerekirse Houseparty 8, Google Duo ise 12 kişiye kadar görüntülü görüşmeler yapılmasına olanak tanıyor.

App Store ve Play Store’da yayınlanan güncellemeler ile çok yakında kullanıma sunulacak özelliğin görüntü kalitesi açısından nasıl bir deneyim sunacağı merak edilenler arasında. Öte yandan, WhatsApp’ta uçtan uca şifreleme özelliğinin olması, veri güvenliğinden endişe edene kullanıcılar için tercih nedeni olabilir. Ayrıca platformun bu konudaki en büyük avantajı ise 2 milyarı aşkın kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz.