Skip to main content

WhatsApp, gruplar için görüntülü görüşme özelliğini yayınladı.

Popüler mesajlaşma servisi WhastApp,  sesli ve görüntülü grup görüşme özelliğini devreye aldı. Tüm iOS ve Android platformlarında yayınlanan özellikle WhatsApp’da en fazla 3 kişiyle grup görüşmeleri yapılabilecek.

WhatsApp’ta görüntülü görüşme özelliği devreye alındı

WhatsApp için görüntülü grup görüşme özelliğini F8 Geliştiriciler Konferansı’nda duyuran Facebook, beklenen özelliğini iOS ve Android platformlarında yayınladı. 450 milyon aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp’ta her gün 2 milyar dakikanın üzerinde sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştiriliyor. Yeni özellikle aynı anda 4 kişinin görüntülü görüşme yapabileceği WhatsApp, grup sesli ve görüntülü arama özelliğiyle birlikte kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatmak istiyor.

WhatApp’ta görüntülü grup görüşmesi nasıl yapılır?

WhatsApp’ta grup görüşmeleri yapabilmek için öncelikle görüşmek istenen kişinin görüntülü olarak aranmasının ardından görüşmeye dahil edilmek istenen kişiler sağ üst köşede yer alan kişi ekle simgesine tıklayarak görüşmeye dahil edilebiliyor. Sesli grup görüşmeleri için de aynı yol izlenebiliyor. Görüşmeye en fazla üç görüntülü görüşme isteği gönderilebiliyor. Yeni özellik için son sürümü güncellemek gerektiğini de hatırlatalım.