SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 28.06.2017 - 14:32

WhatsApp’ta “Mesajı Geri Al” özelliği hazır

Whatsapp'ta uzun zamandır beklenen mesajları geri alma özelliği çok yakında aktif hale geliyor. Detaylar haberimizde...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün yenilikleriyle kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tüm dosya formatlarının paylaşılmasına olanak tanıyan WhatsApp, şimdi de kullanıcılarına “Mesajı Geri Al” özelliğini sundu.

WhatsApp’ın kendi internet sitesinde yenilenen sık sorulan sayfasında uygulamada iPhone, Android ve Windows Phone cihazlarında gönderilen mesajın nasıl geri alınacağı açıklandı. WhatsApp’ta bundan böyle Geri Al özelliği ile bireysel veya gruba gönderilen mesajlar kolaylıkla geri alınabilecek. Tabii ki bunun için bir zaman sınırlaması mevcut. Mesaj gönderdikten sonra geri almak için 5 dakikalık bir süre var, 5 dakikayı geçtiği takdirde mesajınızı geri alamıyorsunuz. Özellik pek yakında güncellemeyle veya sunucu tarafında devreye alınarak kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp’ta gönderilen mesaj nasıl geri alınacak?

WhatApp’ın gönderilen mesajların nasıl geri alınabileceği ile ilgili kendi sitesinde yaptığı açıklama şöyle;

“Geri al özelliği sayesinde bireysel bir sohbete veya bir grup sohbetine gönderdiğiniz mesajı geri alabilirsiniz. Bir mesajı gönderdikten sonra sadece beş dakika içinde geri alabilirsiniz. Beş dakikayı geçtiğiniz zaman gönderilen mesajı geri almanız mümkün olmaz.

Android’de mesaja dokunup basılı tutun, sonra Menü tuşuna > Geri al’a dokunun.

iPhone ve Windows Phone’da mesaja dokunup basılı tutun, sonra Geri al’a dokunun.

Başarılı bir şekilde geri aldığınız mesajlar kişilerinizin sohbetlerinden kaybolur. Aynı şekilde bir sohbette “Mesaj geri alındı” görürseniz, bu gönderenin mesajı geri aldığını gösterir.

Not:
İletilerin başarıyla geri alınması için siz ve alıcının Android, iPhone veya Windows Phone için en son WhatsApp sürümünü kullanıyor olması gerekir. Siz veya alıcınız Android, iPhone veya Windows Phone için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanmıyorsa, bu özellik desteklenmeyecektir. Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler. Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.”