Skip to main content

Dosya gönderme konusunda kullanıcılarına daha fazla seçenek sunan WhatsApp, yayınladığı son güncelleme ile yeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Detaylar haberimizde…

WhatsApp’ın uzun süredir beklenen, dosya formatlarında sınırları kaldıracağı ile ilgili haberi geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Yeni güncelleme ile birlikte artık herhangi bir formatta dosya paylaşılabilecek. Uygulamanın son beta sürümü ile birlikte her formattan dosya paylaşma özelliğinin yanı sıra, bir dizi önemli değişiklikler de yapıldı.

WhatsApp dosyalara özgürlük dedi

WhatsApp’ta dosya gönderme formatları .pdf, .docx, .xlsx ve benzeri formatlarla sınırlıydı. Yeni güncelleme ile birlikte, son beta kullanıcıları her türden dosya paylaşma özelliğini kullanabiliyor durumda. Fakat dosya boyutlarında, iOS üzerinde 120 MB, Android platformunda ise 100 MB dosya boyutundan daha fazlası gönderilemeyeceğini de belirtelim.

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise, medya paylaşımları için kolaylık sağlıyor. Sohbet esnasında birden fazla fotoğraf gönderiminde, fotoğraflar tek tek gösterilmek yerine sohbet içerisinde gruplandırılıyor.  Fotoğrafların birkaç tanesi görünüyor ve diğer fotoğraflar sayı olarak gösteriliyor. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, orjinal kalitesi bozulmadan gönderilebilecek. Bunun yanında, metne dokunarak yazıları altı çizili veya italik yapmak mümkün olacak.

WhatsApp, dosya formatlarında sınırları kaldırarak kullanıcılarını sevindirse de bu durum, güvenlikle ilgili problemleri de beraberinde getirebilir.

Şu anda beta sürümünde kullanılabilen yeni özelliklerin birkaç gün içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.