Skip to main content

WhatsApp, blog sitesinden yaptığı paylaşımla yeni özellikleri hakkındaki detayları duyurdu. İşte önümüzdeki haftalarda WhatsApp’a gelecek yeni özellikler…

Mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni özellikleriyle platformunu yenilemeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan servisi, Türkiye’deki resmi blog sitesi üzerinden önümüzdeki günlerde kullanıma sunacağı yeni özellikleri duyurdu.

Mesajlaşma uygulamalarına ilginin arttığı bu dönemde Facebook’un çatısı altında hizmet veren WhatsApp, önümüzdeki dönem için bir dizi yenilikle geliyor.

QR kodla yeni kişi ekleme

WhatsApp, yeni özelliği ile uygulamaya yeni kişi eklemeyi daha kolay hale getiriyor. Artık listenize yeni kişi eklemek için QR kodunu taramanız yeterli olacak. Yani telefon numaralarını tek tek girmeniz gerekmeyecek.

Hareketli çıkartmalar

Mesajlaşma uygulamalarındaki çıkartmalar kullanıcıların kendilerini daha eğlenceli ifade etmenin bir yolu. İletişime geçmenin popülerleşen yollarından biri olan çıkartmalar milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Yakın zamanda WhatsApp da çıkartma paketini kullanıma sunacağını duyurdu.

Karanlık mod masaüstünde

Karanlık mod özelliğini mobil arayüzünde yayına alan WhatsApp, temayı masaüstüne de taşıdı. Yeni özellik bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, göz yorulmasını en aza indirgiyor.

Görüntülü grup arama özellikleri

Görüntülü görüşme pazarından daha büyük bir pay almak isteyen WhatsApp, video görüşmeleri için görüntülü konuşmalardaki kişi sayısı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltmişti. Uygulama, sekiz kişinin aynı anda katılabildiği görüntülü aramalarda istediğiniz kişiye odaklanmanızı daha kolay hale getiriyor. Yeni eklenecek özellikle istenen katılımcının videosu tam ekran olacak şekilde büyütülebiliyor. Ayrıca 8 kişinin katıldığı grup sohbetlerine video simgesi eklendi. Böylece tek bir dokunuşla kolayca görüntülü grup araması başlatılabilecek.

Durum özelliği KaiOS’te de kullanılabilecek

WhatsApp’a gelecek bir diğer özellik ise 24 saatten sonra kaybolan güncellemeler paylaşmanıza imkan veren bu popüler özelliği KaiOS kullanıcıları da deneyimleyebilecek.