Skip to main content

WhatsApp, 5 yeni özellik entegre etmeye hazırlanıyor. İşte, WhatsApp’a ilerleyen dönemde gelecek yeni özellikler…

Coronavirus salgınıyla birlikte birçok iletişim uygulaması ihtiyaca göre kendini yeniledi. Görüntülü görüşme pazarından daha büyük bir pay almak isteyen WhatsApp da, video görüşmeleri için görüntülü konuşmalardaki kişi sayısı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükselttiğini sizlerle paylaşmıştık.

Mesajlaşma uygulamalarına ilginin arttığı bu dönemde Facebook’un çatısı altında hizmet veren WhatsApp, önümüzdeki dönem için bir dizi yenilikle geliyor.

Çoklu cihaz desteği

WhatsApp’ın, kullanıcıları tek bir cihaza bağlı kalmaktan kurtaracak çoklu cihaz desteği özelliği bir süredir merak ediliyordu. Söz konusu özellik test edilmeye başlandı. Çoklu cihaz desteği ile WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanılabilecek.  Yeni özelliğin 4 cihaza kadar destek vermesi bekleniyor.

Otomatik silinen mesajlar

WhatsApp’a gelecek bir diğer özellik ise Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar). Bu özellikle kullanıcılar, mesajlarının 1 gün 1 hafta 1 ay gibi opsiyonlarla gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek.

Detaylı mesaj arama özelliği

WhatsApp’ta ortaya çıkan bir diğer özellik ise, detaylı mesaj arama özelliği. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, belirledikleri zaman içerisinde mesajları arasında arama yapabilecek.

Depolama özelliği

WhatsApp üzerinden yapılan görüşmelerdeki kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kontrol edebilecek.

Mesaj silme özelliği

WhatsApp’ın depolanan mesajları silme konusunda da bir geliştirme üzerinde çalıştığı biliniyor. Test geliştirme aşamasında olan bu özelliği detaylarının önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor.