Skip to main content

WhatsApp Web, sesli ve görüntülü arama özelliklerine kavuşuyor. Detaylar haberimizde…

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu günümüzde, işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. İşlerimizi, toplantılarımızı video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmek yeni normallerimiz haline gelmiş durumda. Kullanıcılarının platformları üzerinden bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak isteyen Facebook, Google Meet, Zoom gibi platformlar bu durumdan tam anlamıyla yararlandılar. WhatsApp da bu sürece grup çağrı sınırını 8 kişiye yükselterek uyum sağlamaya çalışmıştı. Mobil tarafta rakipleriyle rekabeti sağlamayı başaran WhatsApp, şimdi de bu başarısını web’e taşımak istiyor. WhatsApp mobilde bulunan sesli ve görüntülü görüşme desteği web sürümüne de geliyor.

Geliştirici ekip, WhatsApp Web’i “2.2043.7”ye yükseltti. Bu yükseltmenin kaynak kodları ise yaklaşan sesli ve görüntü arama özelliği ile ilgili yeni detayları ortaya çıkardı. Güncellemenin ayrıntılarına ulaşıldığı ve sesli/görüntülü arama özelliği henüz geliştirme aşamasındayken çalıştırılabildiği belirtildi.

WhatsApp Web’in son sürümününde kullanıcılar, sesli ya da görüntülü arama yapabilecek. Kullanıcıya gelen bir arama isteği ise açılan bir pencere ile yanıtlanacak. Kullanıcılar, aramayı kabul ve reddetmenin yanı sıra, herhangi bir yanıt vermeden bırakabilecekler.