Skip to main content

Mobil tarafta rakipleriyle rekabeti sağlamayı başaran WhatsApp, WhatsApp Web’in de nihayet görüntülü görüşme özelliğine kavuşacağını doğruladı.

Coronavirus salgını nedeniyle iş dünyasının bir kısmının evden çalışma modeline zorunlu olarak geçmiş olduğu günümüzde, işlerin online’a taşınması dolayısıyla kaçınılmaz oldu. İşlerimizi, toplantılarımızı video konferans platformları üzerinden gerçekleştirmek yeni normallerimiz haline gelmiş durumda. Kullanıcılarının platformları üzerinden bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak isteyen Facebook, Google Meet, Zoom gibi platformlar bu durumdan tam anlamıyla yararlandılar. WhatsApp da bu sürece grup çağrı sınırını 8 kişiye yükselterek bu sürece uyum sağladı.

WhatsApp Web görüntülü konuşma özelliğine kavuşacak

Mobil tarafta rakipleriyle rekabeti sağlamayı başaran WhatsApp, web tarafında sessiz kalmıştı. WhatsApp Web‘in de nihayet görüntülü görüşme özelliğini bu yıl kullanıma sunacağı doğrulandı.

Yeni özellikle WhatsApp Web’de kullanıcılar, sesli ya da görüntülü arama yapabilecek. Kullanıcıya gelen bir arama isteği ise açılan bir pencere ile yanıtlanacak. Kullanıcılar, aramayı kabul ve reddetmenin yanı sıra, herhangi bir yanıt vermeden de bırakabilecekler. WhatsApp’ın yeni özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Şu an beta aşamasında olan özelliğin bu yıl kullanıma sunulması bekleniyor.