Skip to main content

Facebook, tıpkı WhatsApp’taki gibi mesajlara alıntı yaparak cevap vermeye imkan sunan yeni özelliğini duyurdu.

Facebook, WhatsApp için getirdiği sevilen özellikleri yavaş yavaş Messenger uygulamasına da getiriyor. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliği artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek. Dünya genelinde 1,3 milyardan fazla kullanıcısı bulunan uygulamada artık doğrudan mesaj alıntılanarak cevap verilebilecek.

Facebook’un Messenger platformuna eklediği “alıntılama” özelliği mesaj dizilerinde tek bir mesaja cevap verirken karışıklığa uğramadan mesajlaşmayı sağlıyor. Yeni özellikle mesaj cevaplama özelliğine erişebilmek için mesaja basılı tutarak yeni cevap simgesine dokunmak yeterli. Ayrıca mesajları alıntılayarak GIF, emoji, fotoğraf ve video göndererek de yanıtlamak mümkün. İletişim karmaşasını ortadan kaldırmayı amaçlayan özellik, Twitter’daki alıntı tweet özelliğine de benziyor.

Facebook, tüm platformlarını bir araya getirme çalışmalarına devam ediyor. Popüler sosyal ağlar WhatsApp, Facebook ve Instagram ayrı uygulamalar olarak var olmaya devam etse de Mark Zuckerberg’in teknik altyapıları birleştirmek istediği bir süredir konuşulan bir konu. WhatsApp’ın sıkça kullanılan “alıntılama” özelliğinin aynı stratejiyle diğer platformlara eklenmesi süpriz olmadı. Şirket geçtiğimiz aylarda Instagram Hikaye’leri Facebook Hikayeler’de çapraz paylaşıma imkan sağlayan özelliğini kullanıcılarına sunmuştu.