Skip to main content

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’in, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu “mesaj silme” özelliğini test ettiği öğrenildi.

Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp‘ın, dört gözle beklenen “mesajı herkes için sil” (delete for everyone) özelliğini iOS ve Android işletim sistemlerinde test ettiği öğrenildi. Haber, WhatsApp ile ilgili gelişmeleri önceden bildiren @WABetaInfo Twitter hesabı tarafından sızdırıldı.

Şu an WhatsApp’ta silinen mesajlar sadece silen tarafta görünmez oluyor, konuşmanın diğer tarafları mesajı görmeye devam ediyor. O nedenle, “keşke böyle yazmasaydım” veya “eyvah yanlış kişiye gönderdim” dediğimiz mesajları herkes için silecek bu özellik uzun süredir merakla bekleniyordu. Kötü haber ise, yeni özellik sayesinde silinen mesajın yerinde “bu mesaj silinmiştir” uyarısının kalacak olması.

Şimdiye kadar mesaj silme özelliğiyle ilgili çeşitli duyumlar alınmış ve birçok haber yapılmıştı. Ancak bu kez, test aşamasına gelen özellikle ilgili güncelleme yakın bir zamanda gelecek gibi görünüyor.