Skip to main content

WhatsApp’ın uzun zamandır beklenen Karanlık Mod özelliği iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun süredir beklenen ‘Karanlık Mod’ özelliğini sonunda hayata geçirdi. iOS ve Android kullanıcıları için kullanıma sunulan karanlık mod özelliğini kullanabilmek için uygulamanın son sürümü indirmek gerekiyor.

iOS ve Android cihazlarda isteğe bağlı olarak aktif edilebilen karanlık mod özelliği arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, göz yorulmasını en aza indirgiyor.

Android telefonlarda WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır? 

Android telefonlarda karanlık mod özelliğini kullanabilmek için öncelikle WhatsApp’ı güncellemek gerekiyor. Daha sonra uygulama ayarlarından Sohbetler bölümündeki Tema seçeneğinden “Koyu” seçeneğine tıklayarak WhatsApp’ta karanlık moda geçebilirsiniz. Android cihazlarda karanlık mod özelliğinin şu an için sadece Android 10 güncellemesinde olduğunu belirtelim.

iPhone’larda karanlık mod nasıl kullanılır?

iOS telefonlarda karanlık mod özelliğini kullanabilmek içinse, uygulama ayarlarından Ekran ve Parlaklık sekmesindeki “Koyu” seçeneğine tıklayarak WhatsApp’ta karanlık moda geçebilirsiniz. iOS cihazlarda karanlık mod özelliği şu an için sadece iOS 13 güncellemesinde kullanılabiliyor.