Skip to main content

WhatsApp, bir süredir test ettiği grup davetiyesi özelliğini resmi olarak duyurdu.

Günümüzde iletişim için en yaygın kullandığımız WhatsApp grupları için, grup davetiyesi özelliği duyuruldu.

WhatsApp’ın gruplar için yeni duyurduğu özellikle, uygulamada kimlerin sizi bir sohbet grubuna ekleyebileceğini  belirleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda kimlerin size davetiye gönderebileceğini de belirleyebileceksiniz.

WhatsApp grup davetlerine yönetim özellikleri eklendi

WhatsApp grup konuşmaları her ne kadar fazla kullanılsa da, kullanıcıların istediği kişiye sormadan grup sohbetlerine dahi edebilmesi bezdirici bir durum haline geliyordu. Yeni özellikle  birlikte artık kimler sohbet grubuna eklemek isterse davetiye göndermek durumunda kalacak.  WhatsApp > Gizlilik > Gruplar sekmesini takip edildiğinde; hiç kimse, kişilerim ve herkes olarak üç seçenek karşımıza çıkıyor. Hiç kimse sekmesi seçildiğinde hiçbir WhatsApp kullanıcısı sizi sohbet grubuna ekleyemiyor, eklemek istediğinde ise davetiye göndermesi gerekiyor. Kişilerim seçeneğinde ise, rehberinizde kayıtlı olan kişiler sizi herhangi bir davetiye gerekmeden bir WhatsApp grubuna ekleyebiliyor. Son olarak, herkes seçeneği, tüm WhatsApp kullanıcılarının sizi bir gruba eklemesine izin veriyor. Grup davetiyelerini üç gün içinde onaylanmadığında süre sonunda davetiye otomatik olarak iptal oluyor. Davetiye geldiğinde grubun isminden açıklamasına gruba dahil olan kişilere tüm detayları görebiliyorsunuz.

WhatsApp’ın, kullanıcıların spam gruplarından kurtuluşu anlamına gelen yeni özelliği yakında Android ve iOS platformlarında kullanıma sunulacak.