Skip to main content

Facebook’un mesajlaşma platformunu kurumsala taşıdığı WhatsApp Business’a yeni özellikler eklendi.

Mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni özellikleriyle platformunu yenilemeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan servisi, Türkiye’deki resmi blog sitesi üzerinden WhatsApp’a QR kod özelliği dahil birçok yeniliği devreye alacağını sizlerle paylaşmıştık. 50 milyondan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp Business için yenilikler eklendi.

Hareketli çıkartmalar

Mesajlaşma uygulamalarındaki çıkartmalar kullanıcıların kendilerini daha eğlenceli ifade etmenin bir yolu. İletişime geçmenin popülerleşen yollarından biri olan çıkartmalar milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. WhatsApp Business kullanıcılarına özel yeni çıkartmalar ekledi. Bu çıkartmalar, WhatsApp kullanan işletmelerin fazlasıyla işine yarayacak gibi görünüyor.

QR kod entegrasyonu ve katalog paylaşımı özelliğini yayında

WhatsApp Business’a çıkartmalar dışında gelen bir diğer önemli özellik QR kodlar için oldu. WhatsApp, yeni özelliği ile uygulamaya yeni kişi eklemeyi daha kolay hale getiriyor. Artık listenize yeni kişi eklemek için QR kodunu taramanız yeterli olacak. Yani telefon numaralarını tek tek girmeniz gerekmeyecek.

WhatsApp’a QR kod oluşturmak oldukça kolay. WhatsApp menüsünden “Business Tools” seçeneğine tıkladıktan sonra açılan pencerede “Short link” sekmesi seçiliy0r. “View QR kod” dediğinde ise halihazırda yaratılmış QR kodu görebiliyor. Kullanıcı bu QR kodu, dilerse fiziksel mağazasının kapısına, eve teslimat ürünlerde paketlerin üzerine veya fişlere yerleştirebiliyor. “Share code” kısmından ise bu kodu dilediği kişilerle paylaşabiliyor. WhatsApp Business kullanıcısı olan işletme kataloğunu WhatsApp üzerinden müşterisiyle yine bir link oluşturarak paylaşabiliyor. WhatsApp Business’ın tüm bu özellikleri şu anda ücretsiz olarak sunduğunu belirtelim.