Skip to main content

BlackBerry 10’a WhatsApp geldi WhatsApp Messenger’ın geliştiricisi WhatsApp ve BlackBerry, milyonlar tarafından kullanılan mobil mesajlaşma servisinin native uygulamasının BlackBerry 10 platformunda yerini alacağını açıkladı. İş geliştirme ve Küresel Ortaklardan Sorumlu…BlackBerry 10’a WhatsApp geldi
WhatsApp Messenger’ın geliştiricisi WhatsApp ve BlackBerry, milyonlar tarafından kullanılan mobil mesajlaşma servisinin native uygulamasının BlackBerry 10 platformunda yerini alacağını açıkladı.

İş geliştirme ve Küresel Ortaklardan Sorumlu BlackBerry Başkan Yardımcısı Martyn Mallick, “WhatsApp, insanları farklı platformlar üzerinden kontakları ile buluşturan ve BlackBerry10 kullanıcıları tarafından heyecanla beklenen bir mobil mesajlaşma uygulaması. BlackBerry olarak biz de bu servisi BlackBerry 10 platformumuzda sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadesini kullandı. 

BlackBerry’nin WhatsApp için çok elverişli bir platform olduğunu söyleyen WhatsApp Kurucu Ortağı Brian Acton, “WhatsApp Messenger’ın BlackBerry 10 platformunda yerini alacak olması, dünyanın her yerinden kullanıcılarımıza hayatlarındaki önemli insanlar ile iletişim kurma fırsatı sunma hedefimiz ile birebir örtüşüyor.” şeklinde konuştu.
BlackBerry10 platformuna yönelik native uygulama geliştiren WhatsApp, platformun gerçek zamanlı çoklu görev özelliklerinden güç alan bir kullanıcı deneyimi yarattı. BlackBerry 10’a özel WhatsApp Messenger uygulaması gerçek zamanlı bildirim özelliği ile, ekranınız kapalı olsa bile herhangi bir bildirim geldiğinde sizi anında uyarıyor. 
BlackBerry10, BlackBerry 4.6 ve daha üst sürümler için WhatsApp uygulamasına BlackBerry World’den ulaşılabilir.