Skip to main content

Temmuz ayının ‘En Çok İndirilen Mobil Sosyal Uygulaması’ olan WeChat’in Ağustos itibariyle kayıtlı kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda.

Son üç ay içinde kayıtlı kullanıcı hesabı sayısını ikiye katlayan WeChat, GlobalWebIndex’in araştırma sonuçlarına göre dünya çapında en çok kullanılan beşinci akıllı telefon uygulaması olarak belirlenmesinden kısa süre sonra 100 milyon kayıtlı kullanıcı hesabı eşiğine ulaşmış oldu.

Büyük ilgi uyandıran WeChat 5.0 güncellemesi ve küresel Lionel Messi reklam kampanyası gibi birçok önemli girişim de bu başarıda rol oynadı.

Uluslararası arenaya adım atmasından bu yana Asya’da büyük ilgi gören WeChat, birçok akıllı telefon işletim sistemi platformunda Hong Kong, Hindistan, Endonezya ve Malezya’da çok geçmeden en popüler mobil sosyal uygulama haline geldi.

Bu pazarların yanı sıra dünyanın diğer bölgelerinde de yoğun ilgi gören WeChat, Temmuz ayında Arjantin, Brezilya, İtalya, Meksika, Filipinler, Singapur, İspanya, Güney Afrika, Tayland ve Türkiye’deki App Store’lar üzerinden en çok indirilen mobil sosyal uygulama oldu.