Skip to main content

Apple’ın en büyük 5’inci hissedarı olan Buffett, Apple’ın kurucusu Steve Jobs ve iPhone ile ilgili açıklamalar yaptı.

Dünyanın en zengin 3’üncü insanı olan  Warren Buffett, Steve Jobs hayattayken kendisine iPhone satmak için her yolu denediğini söyledi. Buffett kendisinin hiçbir zaman iPhone satın almadığını belirtti.

10 Ocak’ta CNBC’de katıldığı Squawk Box isimli programda soruları yanıtlayan Berkshire Hathaway Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su BuffettApple CEO’su Tim Cook’un kendisine her sene Noel kartı gönderdiğini ve her sene iPhone satmayı umduğunu sözlerine ekledi. Buffett gelişen teknolojiye rağmen tercihini hâlâ kapaklı telefonlardan yana kullandığının da altını çizdi. Buffett, programda kullandığı Samsung’un kapaklı telefonu da seyircilere gösterdi. Gelen soruya esprili bir yanıt veren Buffett, “Benim iPhone aldığım gün pazar doyma noktasına ulaşmış demektir” ifadesini kullandı.

Finansal araştırma çözümleri sunan FactSet’e göre, Berkshire Hathaway’in elinde 23 milyar dolar değerinde 134 milyon hissesi bulunuyor. Buffett, Ağustos 2017’da yine CNBC’ye yaptığı açıklamada 1 Ocak 2016’dan bu yana Apple hissesi topladığını ve hiçbirini satmadığını söylemişti.

Görsel: cnbc.com