Skip to main content

Vodafone, abonelerini 4.5G’nin sunacağı yeniliklerle tanıştırmak amacıyla 4.5G deneme kampanyası düzenliyor

Vodafone, yarın (1 Nisan) hizmete girecek 4.5G teknolojisini Türkiye’de her yerde ve herkese ulaştırmak için çalışmalarına hız verdi. 4.5G’de tüketiciye en iyi deneyimi sunmayı hedefleyen Vodafone, abonelerini 4.5G’nin sunacağı yeniliklerle tanıştırmak amacıyla “Dört Bucak G Deneme” ismi ile 4.5G deneme kampanyası düzenledi. Buna göre, 4.5G uyumlu SIM kart ve akıllı telefona sahip Vodafone aboneleri, Nisan boyunca geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için “4bucakG” yazarak 4545’e SMS atabilecek. Böylece Vodafone aboneleri, bir ay boyunca kendi tarifeleri dışında hiçbir ödeme yapmadan 4.5G teknolojisini deneyebilecek. Vodafone ayrıca, www.4bucakg.com sitesinden de abonelerinin 4.5G hakkında merak ettikleri her tür bilgiye ulaşmalarını sağlayacak.

56fd1728ae7849564817b5a1

Vodafone Red tarifelerinde 4.5G teklifleri sunuyor. Kotalar 3GB’tan 15 GB’a doğru 5 ayrı tarifeyle sunuluyor.

En düşüğü olan 3GB mobil internet yanında 1000 dakika konuşma ve 1000 SMS’le birlikte kontratlı 49, kontratsız 60 TL’den sunuluyor.

En yüksek paket olan RED Elite ise 15 GB internet, 10 bin dakika 10 bin SMS’le birlikte kontratlı 159 TL, kontratsız 170 TL.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, 4.5G teknolojisinin tüketicilerin hayatında yaratacağı değişiklikler hakkında şunları söyledi:

“4.5G teknolojisi, yüksek veri hızları ve düşük gecikme süreleri ile tüketicilerin bilgiye erişimini hızlandıracak. Bu teknolojiyle 3G’nin en az 10 katı hızlara ulaşılacak. 4.5G, gecikme süresini de kısaltarak, daha hızlı yanıt verilmesini, böylece kullanıcıların geri kalma ve duraklama gibi durumlarla karşılaşmamalarını mümkün kılacak. 4.5G teknolojisi ayrıca, daha güvenilir bir altyapı sunacak ve spektrum genişliği de daha fazla olacak. Tüketiciler, daha hızlı sosyal medya deneyimi ile en özel anlarını anında sevdikleriyle paylaşabilecek. Örneğin, Facebook ya da YouTube’dan videolarını çok daha hızlı izleyebilecek, Instagram’da fotoğraflarını çok daha hızlı paylaşabilecekler. Diğer yandan, yüksek hızda uzaktan erişim sayesinde sağlık ve eğitim sisteminde de köklü değişiklikler olacak. Ayrıca tüketiciler, 4.5G ile bulut servisleri üzerinde geniş bir depolama alanına sahip olacak. Vodafone altyapısının sağladığı en geniş kapsama alanıyla Türkiye’nin her yerinde 4.5G deneyimini yaşamak mümkün olacak. Böylece kullanıcılar, Dijital Dönüşüm’ün bir parçası olacak.”