Skip to main content

Vodafone, Espor alanında dünyanın en büyük destek şirketi ESL’in “ Premium İş Ortağı” oldu.

Dünyanın en iyi oyuncu ve ekiplerini canlı ve çevrimiçi izleyen milyonlarca kitle önünde bir araya getiren espor pazarı hızla büyüyor. Espor pazarına desteğini uluslararası boyuta taşan Vodafone yeni bir işbirliğine imza attı. Dünyanın en büyük espor şirketi ESL‘in “Premium İş Ortağı” olan Vodafone Grubu, ESL tarafından düzenlenen Intel Extreme Masters, ESL One ve ESL Pro League etkinliklerine sponsor olacak.

Vodafone’un ESL ile yaptığı işbirliği 25 ülkede espor tutkunlarını bir araya getirecek. İşbirliği ayrıca oyun pazarında bir dönüşüm yaratması beklenen yeni 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için de bir fırsat sunacak.

Espor’a kadın katılımı teşvik edilecek

Vodafone Grubu ve ESL ayrıca, erkek egemen bir spor dalı olarak görülen espor alanında kadın katılımını teşvik etmek için destek verecek. Vodafone bu kapsamda, Mayıs ayında düzenlenecek IEM Sidney etkinliğinde kadın esporcular karşılaşmasının “Premium İş Ortağı” olarak yer alacak.

Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray, şunları söyledi:

“ESL ile böyle bir işbirliğine imza atmanın ve esporda dünyanın en büyük ağlarından birini oluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Dünyanın 25 ülkesinde birden müşterilerimize, ESL’in heyecan verici espor turnuvalarını gerek evlerinden gerekse mobil cihazlarından izleme imkanı sunacağız.”