Skip to main content

Sigur Ros, Iron Maiden, Snopp Dogg ve Prodigy gibi dünya starları Vodafone İstanbul Calling kapsamında İstanbul’a geliyor.  Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek 120 güne yayılan Vodafone İstanbul Calling için geri sayım…

Sigur Ros, Iron Maiden, Snopp Dogg ve Prodigy gibi dünya starları Vodafone İstanbul Calling kapsamında İstanbul’a geliyor. 
Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek 120 güne yayılan Vodafone İstanbul Calling için geri sayım başladı. 1 Mayıs – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Vodafone İstanbul Calling, İstanbul’un en uzun soluklu şehir festivali olmaya hazırlanıyor. 
Vodafone ana sponsorluğu ve Garanti Bankası resmi sponsorluğunda dört aya yayılan ve farklı müzik türlerini bünyesinde barındıracak festival, 2013 yazında Türkiye’nin kültür-sanat gündemine oturmayı hedefliyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili İstanbul’un ‘dünya markası’ olarak yükselmesi adına yatırımlar yaptıklarını, 3 yıldır İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın iletişim sponsoru olarak desteklediklerini belirtti. 
Vodafone İstanbul Calling kapsamında Rihanna, Iron Maiden, Tiesto, Placebo, Sigur Ros, The Prodigy, Basement Jaxx, Snoop Dogg, Nas, The National, 30 Seconds to Mars, Kesha İstanbul’da sahne alacak. 
İstanbul’da son yıllarda giderek yükselen ‘merak uyandıran şehir’ imajını, müziğin gücü ile birleştiren bu festivalde BJK İnönü Stadyumu ve Parkorman gibi mekanların yanı sıra Babylon, Babylon Lounge, Salon İKSV, Milk Gallery, SAE, Maçka Parkı, Göztepe Parkı ve Pera Müzesi gibi mekanlar da yan etkinlikler için kullanılacak. 
Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye şuradan erişilebilir.