TEKNOLOJİ

DigitalAge | 20.10.2014 - 09:49

Vodafone ile çocukların ilk 6 yılı anne ve babaların cebinde

Türkiye Vodafone Vakfı ve AÇEV işbirliğiyle geliştirilen uygulama, çocukların ilk 6 yılına ilişkin güncel bilgiler sunuyor

Kadınların ekonomik ve sosyal alanda güçlendirilmesine yönelik “Vodafone Önce Kadın” programı çatısı altındaki çalışmalarına bir yenisini ekleyen Türkiye Vodafone Vakfı, AÇEV işbirliğiyle geliştirdiği “İlk6Yıl” mobil uygulamasını kullanıma sundu.

Anne ve babalara destek olmak amacıyla geliştirilen uygulama, çocukların yaşamındaki en önemli dönem olan ilk 6 yıldaki gelişimin, anne ve babalar tarafından mobil teknoloji aracılığıyla takip edilmesini sağlıyor.
Yaşa göre güncel bilgiler

Anne, baba ve çocuk gelişimi konusunda geniş kapsamlı bir dijital rehber niteliği taşıyan “İlk6Yıl” uygulaması, güncel bilgilerin yer aldığı bin 200 maddelik kapsamlı bir çocuk büyütme rehberi olarak öne çıkıyor. Google Play ve Apple Store’da kullanıma açılan, Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan uygulama, AÇEV tarafından hazırlanan özgün içeriklerle, çocuğun yaşına göre ve hemen uygulanabilecek pratik bilgiler ve öneriler sunuyor.