Skip to main content

Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone altında, Zula’nın geliştiricisi InGame Group ile stratejik bir ortaklığa imza attı.

Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone ile 3 yıl önce adım attığı espor ve oyun pazarında gerçekleştirdiği işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, sektördeki dördüncü yılında, Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli yapım oyunu Zula’nın geliştiricisi InGame Group ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Ortaklık kapsamında Türkiye’nin ilk oyun tarifesini sunacak olan Vodafone FreeZone, yıl içinde iki ayrı ortak Zula turnuvası da düzenleyecek. Vodafone FreeZone ayrıca, InGame Group ile birlikte kurduğu ortak mimari yapısıyla oyuncuların Zula Mobile platformundaki gecikme süresinde 5 ms’ye varan iyileşmeler sağlayacak.

Vodafone FreeZone ve InGame Group ortaklığının detayları, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve InGame Group Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Gözalan’ın katılımıyla düzenlenen online toplantıda aktarıldı. Toplantıya oyun tutkusuyla tanınan Cleveland Cavaliers ve Milli Takım Oyuncusu Cedi Osman da katıldı.

Ortaklık kapsamında üç aşamadan oluşan bir plan yaptıklarını vurgulayan Engin Aksoy, “Birinci aşamada gençlere sınırsız oyun deneyimi için yeni tarifeler sunuyoruz. İkinci aşamada turnuvalarımız var. Üçüncü aşamada ise mimari altyapıda yaptığımız yenilikler var.” değerlendirmesinde bulundu.

Burak Gözalan ise şunları kaydetti: “InGame Group olarak oyun şirketi değil, oyuncu şirketiyiz. Türkiye’de oyuna ve e-spora en fazla yatırım yapan şirketlerden biriyiz. Oyun sektörü, çok hızlı artan bir sektör. Sinema ve müzik sektörünün toplamını yıllar önce geçen bir sektörden bahsediyoruz. Büyüme hızı, hızlı bir şekilde devam ediyor.”

Milli Takım Oyuncusu Cedi Osman ise, “Zula’da Türkiye’den görüntüler var. Bunları görmek, ‘Ya ben burayı gerçekte biliyorum’ demek çok güzel bir his. Türk yapımı bir oyun olması da ayrı bir gurur kaynağı. Diğer yandan, oyunların mobile taşınması, kolay ulaşılabilirlik noktasında önemli avantajlar sağlıyor. İlerleyen zamanlarda Zula Mobile’ın da espor dünyasına katılacak ve bir turnuva yapılacak olması, sektör açısından olumlu bir gelişme.” açıklamasında bulundu.

Peki fiyatlar ve olanaklar ne olacak?

Ayda 59 TL’den sunulacak tarifede, 12 GB mobil internet, 1000 dakika, 250 SMS, sınırsız WhatsApp, yıllık 60 TL’lik E-Pin hediyesi, gençlerin çok kullandığı sosyal medya uygulamalarında geçerli 12 GB ve ilk 1 ay 20 GB hediye internet sunulacak.