Skip to main content

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt: “4.5G ile seyirci değil katılımcı olmanıza fırsat vermek istiyoruz.”

Daha iyi bir gelecek hedefiyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone’un bu yıl ikinci kez düzenlediği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde başladı.

“Dijital Dönüşümün parçası ol” temasıyla düzenlenen zirve; mimariden modaya, spordan müziğe kadar birçok alanda dünyayı dijitalleştiren lider isimleri Türkiye’de ilk kez buluşturdu.Yerli ve yabancı 13 uzmanın konuşmacı olarak katılacağı, 4 bini aşkın davetlinin ve yaklaşık 40 bin online izleyicinin takip etmesinin beklendiği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bir kez daha birey ve kurumları dijitalleşmenin dönüştürücü gücüyle tanıştıracak. Zirve kapsamında düzenlenecek 11 farklı oturumda iş dünyası, reklam, pazarlama, gazetecilik, müzik, finans, sağlık, şehircilik, otomotiv, eğitim ve spor gibi alanlarda dijitalleşmenin hayatı nasıl değiştirdiği anlatılarak Dijital Dönüşüm’ü gerçekleştirecek olanların birey ve kurumlar olduğunun altı çizilecek.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, geleneksel ve dijital sesleri harmanladığı sıra dışı DJ’lik tarzıyla dikkat çeken Mercan Dede ve Arzu Kaprol’un gösterisiyle başladı.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin açılış konuşmasını, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt yaptı.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt:  “4.5G ile seyirci değil katılımcı olmanıza fırsat vermek istiyoruz.”

Gökhan Öğüt: “Vodafone olarak, geçen yıl başlattığımız dijitalleşme diyaloğunu bu yıl daha da güçlendirerek devam ettiriyoruz. Dijital Dönüşüm’ü gerçekleştirecek olanların bireyler ve kurumlar olduğuna inanıyoruz. Dolayısıyla, 7’den 70’e herkesi Dijital Dönüşüm’ün bir parçası olmaya davet ediyoruz. Türkiye’yi 2023 ve ötesine taşıyacak ana unsur, gücünü dijitalleşmeden alan ezberbozan teknolojiler olacak. Daha iyi bir gelecek için herkesin Dijital Dönüşüm’ün lideri olması gerekiyor. Bu ne kadar hızlı olursa, Türkiye’nin dünya dijitalleşme liginde üst sıralara yerleşmesi de o kadar hızlı olacak. Bu noktada, en yakın fırsat, 1 Nisan itibariyle hayatımıza girecek 4.5G teknolojisi olacak. 4G ve üstü teknolojilerde sahip olduğumuz 30 yıllık global deneyimimizle Türkiye’de her yerde herkesin hayatını değiştirmeyi hedefliyoruz. Yeni ‘4bucakG’ stratejimizle 4.5G’yi 81 ilde en ücra köşeye kadar götüreceğiz. 4.5G için yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de ‘en geniş kapsamaya sahip operatör’ olmayı taahhüt ediyoruz.”

“Bilim kurgu filmleri artık gerçek olacak hayaller sınır tanımayacak. “

20160315_102329

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bir mobil uygulama hazırlandı. App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz indirilebilen Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi Ready News mobil uygulamasıyla program akışını ve oturumları akıllı telefonlardan takip etmek mümkün olacak. Etkinliği canlı olarak buradan izleyebilirsiniz.