Skip to main content

Mehmet Emrali VMware Türkiye Ülke Müdürü oldu Bulut bilişim ve sanallaştırma alanında hizmet veren VMware, Türkiye ülke müdürlüğüne bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Emrali’yi getirdi.  VMware’in satış, hizmetler ve kanal…

Mehmet Emrali VMware Türkiye Ülke Müdürü oldu

Bulut bilişim ve sanallaştırma alanında hizmet veren VMware, Türkiye ülke müdürlüğüne bilişim sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Emrali’yi getirdi. 
VMware’in satış, hizmetler ve kanal etkinliklerini kapsayan operasyonlarının başarısından sorumlu olacak olan Emrali, doğrudan VMware Akdeniz Bölge Direktörü Shmulik Antebi’ye rapor edecek.
Mehmet Emrali, 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilişim sektöründeki kariyerine 1999 yılında IBM Türkiye’de Satış Yöneticisi olarak başlayan Emrali, ardından İstanbul Pazarlama, S&T ve MBIS firmalarında çalıştı. 2003 yılında SAP Türkiye ekibine katılan Emrali, burada sırasıyla Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Satış Yöneticisi, Kanal Yöneticisi ve tüketim sektöründen sorumlu Kanal Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. 2009 yılında bir süre MBIS Satış ve Pazarlama direktörlüğü görevini üstlendikten sonra 2010 yılında SAP Türkiye’ye geri döndü. 2010 – 2012 yılları arasında Satış Direktörlüğü görevi ile eş zamanlı olarak Kanal ve İş Ortaklarından Sorumlu Yöneticilik görevini de yürüttü. Bu dönemde Emrali SAP Türkiye’nin Yönetim Ekibi’nde de yer aldı.