Skip to main content

Vine, kişiselleştirilebilir bildirimler ve gelişmiş paylaşım özelliğiyle güncellendi

Video paylaşım uygulaması dün (5 Ağustos) yeni güncellemesini kullanıcılara sundu. Yenilenen ana ekrana sahip Vine, artık kişiselleştirilebilir bildirimler, gelişmiş paylaşım özelliğini bulunduruyor.

Vine, resmi blogunda kullanıcıların yaptığı geri bildirimler doğrultusunda uygulama içinde gelen bildirimler hakkında daha fazla kontrole sahip olmak istediğine yer verdi. Yapılan güncelleme ile de kullanıcılar, “Ayarlar” menüsünün “Bildirimler” bölümünde kişiselleştirilebilir bildirimleri görebilecek.

Vine ayrıca yeni güncellemesiyle uygulama içi navigasyonu yeniledi. Buna göre; uygulama ekranının alt bölümünde artık menü çubuğu yer alıyor. Menü çubuğu kullanıcılara “Anasayfa”, “Keşfet”, “Etkinlik” ve “Profil” sayfasına yönlendirmede yardımcı oluyor. Daha önceden bu menüler, anasayfada uygulama ekranının sol köşesinde yer alıyordu.

Video paylaşım uygulaması Vine’ın güncellenmiş versiyonuna Apple’ın App Store’undan ulaşabilirsiniz. Kişiselleştirilebilir bildirimler ve yeni menü çubuğunun dahil olduğu yapılan değişikliklerden bazıları Vine’ın Android uygulamasında önceden yerini almıştı.

Kaynak: Mashable

Fotoğraf: Mashable