Skip to main content

Ücretsiz arama ve mesajlaşma hizmeti Viber, yeni masaüstü sürümünü hayata geçirdi. 200 milyon kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, Skype’ın sahip olduğu kullanıcı sayısının neredeyse üçte biri. Ücretsiz arama ve mesajlaşma hizmeti Viber, Mac…
Ücretsiz arama ve mesajlaşma hizmeti Viber, yeni masaüstü sürümünü hayata geçirdi. 200 milyon kullanıcı sayısına ulaşan uygulama, Skype’ın sahip olduğu kullanıcı sayısının neredeyse üçte biri.
Ücretsiz arama ve mesajlaşma hizmeti Viber, Mac ve Windows için masaüstü uygulamalarını yayınladı. Guardian’ın haberine göre; Viber’ın masaüstü uygulaması mobil sürümünde yer alan tüm özelliklere sahip. 

Viber’ın bu yeni hamlesi, şirketin 200 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklamasıyla geldi. 2012 sonundan bu yana kullanıcı sayısını 140 milyon artıran Viber, yeni masaüstü sürümünde görüntülü aramalara yer veriyor. 
Viber Masaüstü yeniliği, Viber 3.0 sürüm paketiyle birlikte geldi. Bu yeni sürümde ayrıca iPhone ve Android’te yer alacak güncellemeler mevcut. Viber, şu anda ayrıca sekiz yeni dil seçeneğini eklemiş durumda.
Ücretsiz mesajlaşma hizmeti Viber, yeni uygulamasıyla Skype’ın internetten ücretsiz görüşme platformlarındaki dominantlığını sarsmayı amaçlıyor. 
Viber uygulaması ilk olarak 2010 yılında iPhone ile uyumlu olarak sunulmuştu. 1 yıl sonra da Android’e kullanıcı sayısı sınırlamasıyla gelmişti. 2012 yılında da Viber sesli arama özelliğini uygulamasına ekledi.