POPÜLER

DigitalAge | 21.02.2017 - 14:38

Vestel’den Manisa’ya 41 kilometrelik bisiklet yolu

Vestel ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa’ya 41 kilometrelik bisiklet yolu için güç birliği yaptı.

Türkiye’nin bir şehri baştan başa dolaşan ilk bisiklet yolu olan ‘Manisa Büyükşehir Belediyesi Vestel Bisiklet Yolu’, Büyükşehir Belediyesi ve Vestel’in katkılarıyla hayata geçiyor. Bu işbirliğinin ilk adımı olan imza töreni Manisa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ev sahipliğinde,  Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın katılımıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşti.

Türkiye’de bir ilk olan ve Manisa’nın doğusundan batısına uzanan bisiklet yolu, toplamda 41 kilometre uzunluğunda olacak. Manisa’nın İstanbul girişinden başlayıp, İzmir çıkışına kadar devam edecek bisiklet yolunun rotasında OSB, Celal Bayar Üniversitesi, Adalet Sarayı gibi önemli ulaşım noktaları da yer alacak. Bisiklet yolunun altyapı yatırımını Manisa Büyükşehir Belediyesi üstlenecek. Altyapının hazırlanmasının ardından Vestel, bisiklet yolunu hem AB standartlarına hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın standartlarına göre kaplayacak.

Vestel City’de üretilen yerli malı LED’ler ile aydınlatılacak olan bisiklet yolu bu sayede 24 saat kullanılabilecek, yola belli aralıklarla bilgilendirme ekranları da Vestel tarafından konulacak. Ekranlarda hem bisikletle ilgili hem de sağlıklı yaşam üzerine bilgiler yer alacak.