Skip to main content

Vestel yeni akıllı telefonu Venus Z20’yi Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Vestel, Z20’yi 2 bin 99 liradan Nisan ayında piyasaya çıkarmayı planlıyor.

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ne(MWC) beşinci kez katılan Vestel, bu yıl yeni akıllı telefonu Venus Z20‘nin tanıtımını da kongre kapsamında gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl yine MWC kapsamında Venus Z10’un lansmanını gerçekleştiren şirketin yeni akıllı telefonu Venus Z20‘ye ilişkin detaylar Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan‘ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı. Mobil dünyanın kalbinin attığı bu fuarda yer almanın önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: “Global rakiplerimiz arasında çok yeniyiz ama 4 yılda makul fiyat, teknoloji ve tasarımımızla Türkiye’nin en çok satılan üçüncü akıllı telefon markası olduk. Bu sene fuardaki en önemli olayımız Venus Z20. Nisan ayında pazara çıkacak Z20’yi ilk defa burada sunuyoruz. Z20 kendi sınıfının bütün özelliklerini taşıyan üst düzey bir telefon oldu. 2 bin 99 liradan piyasaya sunmayı planlıyoruz. Muadili olan markaların fiyatları bunun daha üstünde. Özellik, tasarım, fiyat dengesinin uygun olduğunu düşünüyoruz.”

Z20 kamera özellikleri ile öne çıkıyor

Cihazın özelliklerine gelirsek; 16 MP+5MP arka ve 8 MP flaşlı ön kameraya sahip Z20’de yer alan çift kamera sistemi portre modunda çekilen fotoğraflarda arka planı bulanıklaştırarak objeyi daha keskin efektle ön plana çıkarıyor.

Hareketli objelere otomatik odaklanma özelliği Pdaf ile anı yakalayan Z20, 4K kalitesinde saniyede 30 kare, 1080p HD kalitesinde saniyede 120 kare 1080p HD video kaydı yapabiliyor. 18:9, Full HD+ IPS, 5.65 inç 1080×2160 çözünürlüklü bir ekrana sahip cihaz, 2.2GHz 8 çekirdekli Qualcomm işlemci, 4GB bellek yüksek doğrulukta konum belirlemeyi sağlayan IZAT GPS teknolojisi, dahili FM radyo, hızlı şarj, parmak izi okuyucu gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Z20, inci siyahı, sedef mavisi, altın sarısı gibi renk alternatifleri mevcut.