İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 23.10.2014 - 19:07

Vestel, İngiltere’deki yeni merkezini açtı

Vestel, İngiltere'de 11 yıldır faaliyet gösteren Vestel UK'nin yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi

Vestel, İngiltere’de 2003 yılından beri faaliyet gösteren şirketi Vestel UK’in merkezini Windsor’dan Langley’e taşıdı. Vestel’in Langley’deki yeni merkezinin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’ın katıldığı törenle yapıldı.

Vestel’in taşınma kararında artan ihracat faaliyetleri ve Sharp’la yaptığı lisans anlaşmasıyla birlikte büyüyen iş hacmi etkili oldu.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan İngiltere’nin elektronik ve beyaz eşya ihracatında Avrupa’daki en önemli üç pazardan biri olduğunu vurgulayarak sırada akıllı telefon ihracatının olduğunu açıkladı. Vestel, İngiltere’de 2014 sonunda 280 milyon Euro ciro hedefliyor. Tüm beyaz eşya ürün kategorilerinde pazar payını yüzde 10’un üzerine çıkarmak da Vestel’in hedefleri arasında yer alıyor.

Vestel, Vestel City’de üretilen tüm kahverengi ve beyaz eşyalar ile diğer ürünlerinin İngiltere’deki satış, pazarlama ve dağıtımını Vestel UK üzerinden yapıyor. Yeni lisans anlasmasıyla birlikte Sharp markalı beyaz eşyaların Avrupa’ya satış ve dağıtımını da bu merkez üstlenecek.