Skip to main content

Berlin’de düzenlenen uluslararası IFA fuarına 28’nci kez katılan Vestel, geliştirdiği yeni ürün ve teknolojileri ile dikkatleri üzerine çekti.

Vestel31 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da, hayatı kolaylaştıracak akıllı ürünlerini sergiledi. Digital Age‘in de basın mensupları arasında yer aldığı Bin 805 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği fuarı, binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

28’inci kez katıldığı IFA’da 3 bin 800 metrekarelik standında teknolojileri, tasarımları ve ödüllü ürünleriyle dikkat çeken Vestel, 730 ürün sergiledi.

Vestel’in IFA’da sergilediği ürünler ve öne çıkan teknolojileri

Venus Z30

Vestel Z30, dokunmatik ekran üzerinde yer alan kavisli 2.5D cam ve her iki tarafta metal gövdeyi çevreleyen arka kısımdaki kavisli 3D cam, tutuşu rahat bir hale getiriyor. Kenardan kenara bakıldığında, kristal berraklığındaki Notch tipi 6,18” Full HD+ Incell IPS ekran, kullanıcılar için önemli olan her şeyin tek bakışta görülmesini sağlıyor. Z30, kullanıcıların tüm videoları ve şarkıları yanında taşımasını sağlayan yüksek boyutta bir belleğe (64 GB) sahip. Bir microSD kartla da bu kapasite arttırılabiliyor. 2,5 GHz sekiz çekirdekli Mediatek işlemcisi ve 4 GB RAM belleği bulunan Z30’un arka ikili kamerasında Faz Algılamalı Otomatik Odaklama ve AutoFocus işlevi yer alıyor. 16 MP’lik ön kamera, selfie’lerin kalitesini daha da arttırıyor. Z30’da ayrıca telefonu etkinleştirmek için Face Unlock işlevi de bulunuyor.

Akıllı Ev/Şehir Ekosistemleri

Vestel global akıllı ev platformlarının oluşturduğu ekosistemlerin tamamı ile uyumlu çalışabilen ürünlerini tüketiciye sunuyor. Vestel’in geliştirdiği TV, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, pişirici cihazlar ve klimalar artık tüm ekosistemlerle entegre çalışıyor. Sesle komut ile gelişen bu ekosistemler önümüzdeki yıllarda nesnelerin interneti ve yapay zekanın tüketicilerin evine girmenin kapısını açacak.

GRAVITA – OLED Akıllı TV

Vestel, 65” OLED TV’ler için yeni bir akıllı stand sistemi geliştirdi. Güçlü bir ses sitemine sahip TV farklı tasarıma sahip standı ile aynı zamanda mobil cihazlarla daha kolay kullanım deneyimi sunuyor. Kozmetik tasarımı ile de dikkat çeken Gravita, ev dekorasyonuna yönelik en son trendlerle uyumlu.

8K TV

Vestel 8K TV’ler 7680 x 4320 çözünürlükteki 8K TV ile 4K TV’lere kıyasla 4kat, FHD TV’lere kıyasla 16kat daha fazla ayrıntı sunacak.

En sessiz No-Frost kombi buzdolabı

ProDrive (Değişken Kapasiteli Yüksek Verimliliğe Sahip Kompresör) ve Vestel tarafından geliştirilen özel inverter teknolojisi sayesinde buzdolabı, bir kitaplıktan daha sessizdir. UltraSilence ürünlerde bu teknolojinin yardımıyla gürültü seviyesi üzerinde çok fazla etkiye sahip olan tüm parametreler hassas bir şekilde kontrol ediliyor ve Vestel, TÜVRheinland tarafından belgelendirilen 33 dBA ses seviyesi ile en sessiz buzdolabını sunuyor.

Hydro Charge Teknolojisi

Vestel, bulaşık makinesi segmentinde devrim yaratan bir teknolojiyi hayata geçiriyor. Vestel Bulaşık Makinesi, herhangi bir deterjan kullanmadan yıkama işlemini gerçekleştiriyor. Bu yeni ve yenilikçi bulaşık makinesinin arkasında elektroliz teknolojisi bulunuyor ve kendi segmentinde yeni bir yıkama standardı olmaya aday. Hydro Charge teknolojisi hem çevre dostu hem de daha ekonomik bir yıkama fırsatı sunuyor.

Yapay zekalı bulaşık makinesi

Vestel BrilliART Bulaşık Makinesi, kendi segmentinde en yüksek teknolojiye sahip. 13 sensör yardımıyla algılama kapasitesi üst seviyeye çıkan makine, kirlilik durumuna karşı yıkama döngüsünü ayarlama, kendisini voltaj dalgalanmalarından koruma, su hattı dalgalanmalarını telafi etme gibi özelliklere sahip. Ön kısımdaki ekran üzerinde yer alan tek tuşla çalışma işlevi de makinenin bir başka özelliği. Makinenin tutma yeri bulunmayan akrilik kapı tasarımı da BrilliART’ı hem tasarım hem de teknolojisiyle dikkat çekici kılıyor.