Skip to main content

VanGoYourSelf üç adımda sevdiğiniz resmi yeniden oluşturarak paylaşmaya yardımcı oluyor

Bir resim sergisine gittiğinizde ve duvardaki resimleri görüp beğendiğinizde, “Keşke bu resmi ben yapsaydım,” dediğiniz oldu mu? Bu soruya cevabınız “evet” ise VanGoYourself size içinizdeki ressamı ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Peki, VanGoYurself nasıl çalışıyor? Kullanıcılar öncelikle siteden beğendikleri bir resmi seçiyor ve ikinci adımda bu resmi yeniden oluşturuyor. Üçüncü ve son adımda ise resim paylaşılıyor.

VanGoYourself sitesinde şu an için Van Gogh ya da Rembrandt gibi önemli ressamların 50’den fazla resmi bulunuyor. Sitede ayrıca zorluk derecesine (basit, orta ve zor seviyede) bir dağılım var ve kullanıcılar resmi oluştururken bu dereceleri belirleyebiliyor. Öte yandan, sitede “selfie” ya da “sevgililer için” gibi çeşitli adlandırmalara sahip resimler de bulunuyor.

VanGoYourself uygulaması 15 Mayıs’ta Europeana Creative isimli bir sivil inisiyatif tarafından hayata geçirildi. Europeana Creative, Avrupa’daki kreatif endüstrileri bir buluşturup kıtanın sahip olduğu kültürel mirası değerlendirme ve tanıtma amacını güden bir topluluk. İnisiyatif, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanıyor ve 14 Avrupa ülkesi ile 26 iş ortağını bir araya getiriyor.