Skip to main content

OY ve ÖTESİ platformunun son yayınladığı videoda ünlü isimler, seçmenleri oy kullanmaya davet ediyor.

Yaklaşık iki ay önce gönüllü gözetmenlik projesini başlatan ‘Oy ve Ötesi’ yerel seçimlere iki aydan az bir zaman kala İstanbulluları gönüllü gözetmen olarak oylarını kendilerinin sayması için sandık başına bekliyor.

Hiç bir siyasi parti ile bağlantısı bulunmayan ‘Oy ve Ötesi’ platformu, seçim günü görev almak isteyen 33 bin gönüllüyü İstanbul genelindeki sandıklarda görevlendiriyor. Seçim günü gönüllü sandık gözetmenlerinin denetiminde açılan her oy, gönüllü gözetmenler tarafından kayıt altına alınacak ve oyveotesi.org üzerinden paylaşılabilecek.

Oy ve Ötesi’nin yeni yayına aldığı videoda Alican Yücesoy, Ayhan Sicimoğlu, Bahar Korcan, Çağla Şikel, Erdil Yaşaroğlu, Kerem Görsev, Nasuh Mahruki, Tuba Ünsal yer alıyor.

Tanınan isimlerin katkıda bulunduğu bir diğer video çalışmasında da Aslı Tandoğan, Sarp Akkaya, Rıza Kocaoğlu, Harun Tekin, Koray Candemir, Canan Ergüder, Mehmet Günsur, Selma Ergeç, Güven Kıraç, Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci, Pelin Karahan, Seda Bakan, Selim Bayraktar, İrem Sak, Okan Çabalar, Özge Özpirinççi, Buğra Gülsoy, Dolunay Soysert, Kenan Ece, Ceyda Düvenci, Serkan Altunorak, Burcu Kutluk ve Selen Öztürk, seçmenleri oy vermeye çağırıyor.