KAMPANYALAR

DigitalAge | 02.01.2014 - 12:41

Ülker markalarından Türkiye’de ilk Blippar marka kampanyası

Görsel tanıma platformu Blippar ile,Café Crown farklı bir gerçeklik deneyimi sunuyor.

Görsel tanıma platformu Blippar ile Türkiye’de hızlı tüketim ürünleri alanında işbirliğini ilk kez Ülker markalarından Café Crown gerçekleştirdi.

Dünyada 4 milyondan fazla indirilme ve 25 milyondan fazla blipp’lenme sayısına sahip olan Blippar’ın, Türkiye’de hızlı tüketim ürünleri alanında, Café Crown’la gerçekleştirdiği ilk projesi Ocak 2014 sonuna kadar aktif olacak.

Cafe Crown - blippar

Café Crown, Blippar uygulamasını eğlenceli bir deneyime dönüştürmek için karikatürist Selçuk Erdem ile anlaştı. Kullanıcılar bu sayede, hem farklı bir deneyim yaşarken hem de sosyal medyada kullanabilecekleri eğlenceli fotoğraflar elde ediyor.

Blippar nedir, nasıl çalışır?

Blippar, görüntü tanıma teknolojisi ile tüketicinin alışıldık reklam ve iletişim deneyimini değiştiren yenilikçi bir mobil platform olup; fiziksel görüntüler, baskı veya ürünleri anlık olarak interaktif dijital bir deneyime dönüştürüyor. Kullanıcılar kampanya görselini veya ürünün kendisini ‘blipp’lediklerinde video, kupon, tarif, çekiliş, fotoğraf deneyimi, üç boyutlu animasyonlar gibi farklı interaktif içerikler ile karşılaşıyor.

Café Crown Blippar deneyimi, ürün ambalajı ya da kampanya görselleri üzerinden çalışıyor. Yapılması gereken tek şey akıllı cihaza Blippar uygulamasını ücretsiz olarak indirmek. Uygulama, mobil cihaz Café Crown ambalajı veya kampanya görselleri taratıldığında, üç boyutlu bir bardak animasyonu ile başlıyor. Café Crown bu uygulaması ile kullanıcıya, Karikatürist Selçuk Erdem’in özel olarak çizdiği birbirinden eğlenceli karikatürlerle fotoğraf çektirme ve fotoğrafları sosyal medyada tek tıkla paylaşma fırsatı veriyor.