TEKNOLOJİ

DigitalAge | 08.02.2017 - 10:14

Ulaştırma Bakanı'ndan beklenen AKK açıklaması

"7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı"nın açılışında konuşan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, AKK'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “7 Şubat Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Programı”nın açılışında yaptığı konuşmada, Adil Kullanım Kotası’nı kaldırma sürecinin Mayıs ayından itibaren kademeli olarak başlayacağını ve 2018 yılı sonunda AKK’nin tamamen kaldırılmış olacağını belirtti.

Adil kullanım kotası ne zaman hayatımızdan çıkacak?

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamalar arasında Adil Kullanım Kotası konusunda alınan kararlara tekrar değinerek, internet kullanıcılarının yaşadığı mağduriyeti en aza düşürmek için bazı kararlar aldıklarını belirtti. İnternetin son yüzyılın en önemli olaylarının başında olduğunu ve hayatın olmazsa olmazlarından bir tanesi haline geldiğini söyleyen Arslan, 14 yıl önce 22 bin olan geniş bant internet abonesinin bugün 60 milyon seviyesine yükseldiğini vurguladı.


Bakan Arslan, alınan kararlar doğrultusunda Adil Kullanım Kotası’nı kaldırma sürecinin Mayıs ayından itibaren kademeli olarak başlayacağını ve 2018 yılı sonunda AKK’nin tamamen kaldırılmış olacağını belirtti.