Skip to main content

Türk Telekom, yerli baz istasyonu projesi ULAK için ilk siparişi verdi

Türk Telekom, sektörüne yön verecek çok önemli bir adım daha attı; Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın desteğiyle Aselsan, Netaş ve Türk Telekom’un Ar-Ge iştiraki Argela tarafından geliştirilen 4.5G milli baz istasyonu ULAK için 17 Şubat 2016 tarihinde attığı imzayla ilk sipariş veren şirket oldu.

Türkiye’de yerel üretimi desteklemek üzere sektöründe bir ilki daha gerçekleştiren Türk Telekom, verdiği siparişle Nisan ayı itibari ile başlayacak 4.5G dönemi öncesi Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik ettiğinin altını bir kez daha çizmiş oldu.
rami aslanTürk Telekom CEO’su Rami Aslan: “Yerli üretimi destekleme ve Türkiye’nin dijital dönüşümünü gerçekleştirme vizyonumuz ile 4.5G’ye uyumlu yerli baz istasyonu projesi ULAK’ın ortağı olma gururuna ek olarak, ASELSAN ve NETAŞ ile geliştirdiğimiz bu ilk yerli baz istasyonu için sipariş veren ilk operatör olmanın da gururunu yaşıyoruz”.

ULAK projesinin, Türkiye’de 4.5G’nin milli imkan ve kaynaklarla hayata geçirilmesi için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aslan, açıklamasını şu sözleri ile sürdürdü:

“Türk Telekom olarak hem teknolojimiz hem de yatırımlarımızla Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmekten ve yıllardır yaptığımız yatırımların sonuçlarını görmekten dolayı gururluyuz. Sadece projede aldığımız rol ile değil, sektörde örnek teşkil etmesi gereken ilk siparişle de yerel üretime sürekli olarak destek olmaya devam ediyoruz.”