Skip to main content

Ubisoft, Assassin’s Creed Brotherhood da dahil olmak üzere eski oyunlarının multiplayer modlarını kapatacağını açıkladı.

Dünyaca ünlü oyun şirketi Ubisoft, Eylül ayında eski oyunlarının multiplayer modlarını kapatacağını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Assassin’s Creed serisinin multiplayer modu içeren ilk oyunu olan Assassin’s Creed Brotherhood’un PC, PS3 ve Xbox 360 üzerinden erişilebilen multiplayer modları kapatılacak. Kasım 2010’da piyasaya sürülen Assassin’s Creed Brotherhood’un multiplayer modu 12 yıldır oynanabiliyordu. Oyunun PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için remaster edilen versiyonlarında ise multiplayer modu bulunmuyor.

Assassin’s Creed Brotherhood’un yanı sıra, serinin sevilen oyunları Assassin’s Creed Revelations’ın PS3 ve Xbox 360’taki, Assassin’s Creed II’nin ise PS3 ve PC’deki multiplayer modlarının kapatılacağı açıklandı. Assassin’s Creed II’nin PC’deki multiplayer modunun geçtiğimiz yılın Haziran ayında kapatılmış olması bu açıklama nezdinde bir karışıklık yarattı.

Öte yandan, yine aynı seriden Assassin’s Creed 4: Black Flag’in multiplayer modu bu süreçten etkilenmeyecek.

Eylül ayında multiplayer modu kapatılacak olan diğer oyunlar ise şunlar: Driver San Francisco, Far Cry 3’ün 2012 versiyonu, Ghost Recon Future Soldier, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Rayman Legends ve Splinter Cell: Blacklist.

Kaynak: Ubisoft to shut down multiplayer for older games, including Assassin’s Creed Brotherhood – The Verge