Skip to main content

Uber, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile İstanbul’daki UberXL faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.

Mobil uygulama aracığı ile sürücü ve kullanıcılar arasında bağ kuran yolculuk uygulaması Uber, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile İstanbul’daki UberXL faaliyetlerini 31 Mayıs itibarıyla durduracağını açıkladı.

Nisan ayı başında Türkiye’de XL hizmetini durdurma kararı alan ABD merkezli araç çağırma uygulaması Uber, kararını bugünden itibaren uygulamaya koyduğunu duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada “Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz” denildi.

Dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan bir platforma dönüşen Uber, 2014 yılı itibarıyla İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştı. 4 milyondan fazla kullanıcının Uber uygulamasını indirdiğini ve 12 bini aşkın UberXL sürücü ortağı ile 6 bini aşkın şirketin Uber sayesinde gelir elde ettiğini de ekleyelim.

Uber’in paylaştığı açıklamanın tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Uber Basın Duyurusu

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.