Skip to main content

Fransız bir yazılımcı, Twitter’ın 7/24 nabzını tutan bir harita geliştirdi.  Kullanıcı sayısı 700 milyona yaklaşan ve her gün neredeyse 50 milyon mesaj atılan Twitter, artık 7/24 harita üzerinde takip edilebilecek….Fransız bir yazılımcı, Twitter’ın 7/24 nabzını tutan bir harita geliştirdi. 

Kullanıcı sayısı 700 milyona yaklaşan ve her gün neredeyse 50 milyon mesaj atılan Twitter, artık 7/24 harita üzerinde takip edilebilecek.
Ntvmsnbc’nin haberine göre; Fransız yazılım geliştiricisi Franck Ernewein’in hazırladığı Tweetping, dünyanın dört bir yanında atılan tweet’leri gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Tweet aktivitesinin harita üzerindeki parlaklıkla ifade edildiği Tweetping, aynı zamanda gerçek zamanlı istatistikler de sunuyor.
Haritada, ABD’nin Batı Yakası, Batı Avrupa, Türkiye, Endonezya ve Japonya tweet’lerin en aktif olduğu bölgeler olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda, Arap Yarımadası, Güney Amerika’nın kıyı kesimleri ve Çin’in kıyı kesimleri de Twitter kullanıcılarının aktif olduğu bölgeler olarak beliriyor. Kuzey ve Orta Afrika ile Orta Asya ise tweet bakımından karanlığa gömülmüş durumda.
Ernewein, Tweetping’i sadece birkaç gün hayata geçirmiş olsa da, site şimdiden büyük bir ilgiyle karşılaştı. Fransız yazılım geliştiricisi, Tweetping’in küçük bir sunucu üzerinde çalıştığını ve birkaç gün içinde oluşan trafiği kaldırmakta zorlandığını belirtti. Ernewein, artan ilgiyle beraber daha büyük bir sunucu kullanmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.